Aktualności
 • Open VPN

  21-09-2017

  Open VPN jako technologia łącząca oddziały firmy.

  Posiadanie kilku oddziałów firmy, bądź dla bezpieczeństwa przechowywanie serwerów w innym miejscu, wiąże się z koniecznością połączenia punktów brzegowych ze sobą. Niewiele firm stać na to aby stworzyć swoją sieć lokalną rozległą o czasami kilkaset kilometrów, dlatego decydują się na rozwiązania które rozwiążą ich problem , a przy okazji zaoszczędzą trochę pieniędzy. Korzystając z tuneli VPN, czyli logicznej sieci umożliwiającej połączenie ze sobą kilku punktów, przy odpowiednim szyfrowaniu oraz kompresji jesteśmy w stanie w sposób bezpieczny przesyłać i odbierać dane . Ze względu na ważną cechę jaką jest bezpieczeństwo w tego typu rozwiązaniach zdecydowaliśmy się opisać rozwiązanie oparte o tunel Open VPN.

  Na podstawie powyższego schematu widzimy połączenie tunelem OpenVPN . Na obu końcach sieci w Warszawie oraz Gdańsku znajdują się Firewall’e ,są to urządzenia służące do filtrowania ruchu przychodzącego i wychodzącego, dość często pełnią one właśnie funkcję także serwera/klienta VPN. W powyższym schemacie ruch odbywa się przy użyciu sprzętu Zyxel USG-100. Ze względu na korzystanie przez firmę z oprogramowania księgowego oraz częste wysyłanie/odbieranie ważnych dokumentów zastosowaliśmy szyfrowanie AES-128. Spośród wielu technologi takich jak PPTP, Ipsec itp. zdecydowaliśmy się na Open VPN ze względu na jego wysoką konfigurowalność , duże bezpieczeństwo jakie daje nam technologia wykorzystująca protokoły SSLv3/TLSv1 . Jeżeli chodzi o inne ważne atuty OpenVPN to nie został on do tej pory ani osłabiony ani złamany przez NSA, jest on odporny na ataki ze względu na jednorazową wymianę klucza, co świadczy o jego wysokim stopniu bezpieczeństwa.

 • Instalacja zasilania awaryjnego w fabryce globalnego koncernu chemicznego.

  28-04-2016

  Wykonaliśmy projekt i zainstalowaliśmy system zasilania awaryjnego w oparciu o UPS Eaton 9355 30kVA/27kW system obejmuje zasilanie 8 szaf dystrybucyjnych w serwerowni i halach produkcyjnych.
  Ups wyposażony jest w zewnętrzny bypass mechaniczny i kartę umożliwiającą zarządzanie zasilaniem i komuikację za pomocą karty Eaton karta X-Slot ConnectUPS-X Web/SNMP.

 • Przedłużenie umowy serwisowej

  03-03-2015
  2 stycznia podpisaliśmy przedłużenie umowy serwisowej z jednym z krakowskich muzeów. Przez kolejne 12 miesięcy będziemy nadzorować infrastrukturę IT oraz wspierać użytkowników.
 • Umowy serwisowe

  03-03-2015

  Z przyjemnością informujemy że w miesiącu lutym do grona naszych klientów dołączyła kolejna firma. Aktulanie utrzymujemy 16 aktywnych kontraktów serwisowych.
  (więcej…)

 • Nowa umowa serwisowa

  03-03-2015
  2 lutego podpisaliśmy umowę serwisową z Agencją Kreatywną ChocolAd z Krakowa. Umowa obejmuje utrzymanie całości infrastruktury IT oraz wsparcie dla użytkowników.

1 2 3 4 5 następna >