IPSec oraz PPTP

Tunele VPN są idealnym rozwiązaniem dla firm, których pracownicy wykonują swoje obowiązki poza biurem. Używane przez nas technologie umożliwiają podłączenie się do wewnętrznej sieci firmy, za pośrednictwem internetu i korzystanie z jej zasobów, lub nawet używanie tych samych pulpitów zdalnie.

Częstym zastosowaniem technologii VPN jest łączenie ze sobą filii, niekiedy oddalonych od siebie setki kilometrów, lub połączenie biura z zewnętrznym serwerem (centrum danych).

Pierwszym i zarazem najpopularniejszym rozwiązaniem jest protokół PPTP. Point to Point Tunneling Protocol cechuje się prostotą, a co za tym idzie szybkością transmisji i to właśnie dlatego jest tak ceniony. Wiąże się to jednak z wadami: jest słabo zabezpieczony oraz łatwo może zostać zablokowany przez firewall sprzętowy lub hakerów.

W przypadku gdy mamy do czynienia z ważnymi, czy utajnionymi danymi możemy skorzystać z technologii IPSec.
Protokoły IP Security stanowią gwarancję bezpieczeństwa naszych informacji, dzięki wykorzystaniu zaawansowanych algorytmów szyfrujących. Ponadto istnieje możliwość zadeklarowania własnego algorytmu generowania kluczy, co zmniejsza szanse na złamanie szyfrowania.

Bez względu na wybrany protokół połączenie VPN znacznie ułatwia pracę i ogranicza koszty – zastępuje zewnętrzne nośniki danych, przesyłanie danych przez chmurę lub email i umożliwia dostęp do całej sieci spoza niej (po wstępnej weryfikacji, np. loginem i hasłem).

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego, e-mailowego lub za pośrednictwem czatu, w celu uzyskania dokładnych informacji.