Systemy okablowania

Jesteśmy certyfikowanym projektantem i instalatorem okablowania strukturalnego firmy 3M. Na wykonane przez nas w całości z materiałów 3M, instalacje producent może udzielić 25-cio letniej systemowej gwarancji.

Miedziany system okablowania strukturalnego 3M Volition zapewnia pewną transmisję danych w oparciu o istniejące standardy, umożliwia łatwą migrację w kierunku zastosowań szerokopasmowych. Różnorodność łatwych w montażu beznarzędziowych i innowacyjnych rozwiązań połączeniowych, zapewnia wysoką wydajność i pewność systemu w kategorii 5e, 6 oraz 6A.

Oferujemy pełen zakres kabli o odpowiednio dobrych elektrycznych parametrach. Dostępne są różne rodzaje kabli: dla Kat.5e i 6 z różnym poziomem zabezpieczenia (UTP, FTP, SFTP, FFTP). Kable kat. 6 są zalecane do transmisji danych z dużą szybkością wewnątrz lokalnych sieci komputerowych LAN okablowania horyzontalnego na środkowym poziomie krosowania i w panelach połączeniowych.

Rewelacyjne małogabarytowe złącze miedziane RJ45 3M™
3m_rj45
Najlepsze z znanych nam złącz, gwarantują stuprocentową pewność wykonania połączenia bez konieczności użycia specjalistycznych narzędzi.
Zapewnia wysoką niezawodność połączenia wtyku zarówno RJ45 jak i RJ11.
Stosowanie wtyków telefonicznych nie powoduje odkształcania się skrajnych pinów w gniazdach komputerowych.
Złącza RJ45 dostępne są w kategorii 5e, 6, 6A w wersji:

  • UTP (nieekranowane)
  • FTP (z drutem uziemiającym)
  • STP (z pełnym ekranem wykonanym z plecionki lub folii)

 

Złącza posiadają popularny standard montażu keystone umożliwiający mocowanie w ogólnodostępnym standardzie osprzętu elektroinstalacyjnego Mosaic (45×45).
Produkowane są bardzo ładne i solidnie wykonane ramki na dwa lub 1 moduł.

W dniu 4 czerwca 2018 r. 3M ogłosiło, że zakończyło sprzedaż działu łączności do Corning Incorporated. 

więcej: Corning


Także jesteśmy certyfikowanym projektantem i instalatorem okablowania strukturalnego ALANTEC. Na system w pełni zrobiony z ich materiałów producent także oferuje gwarancję od 5 do 25 lat.

Gniazda Keystone ALANTEC.

Beznarzędziowe, nieekranowane gniazda ALANTEC są tanim i prostym rozwiązaniem dla okablowania sieci niezagrożonych (UTP). Proste w instalacji oraz tanie w obsłudze, system ALANTEC zawierający te gniazda też zawiera długoterminową gwarancję.

więcej: O rozwiązaniach ALANTEC


Ponadto posiadamy certyfikację instalatora produktów firmy Molex, którzy także oferują na systemy, zrobione w pełni z ich podzespołów gwarancję 25-letnią.

Molex PowerCat™.
RSMMS-00017-02 | Molex Premise Networks Cat6a RJ45 STP ...
Gniazdo MOD-SNAP
Molex PowerCat™ to system gniazd i okablowania, zrobiony w najwyższym standardzie kategorii 6 i 5e. Kable UTP PowerCat 6™ zawierają centralny separator aby redukować interferencje NEXT i ELFEXT. Współpracuje z osłoniętym konektorem DataGate Plus™, w tym modułem MOD-SNAP, pozwalającym zmniejszyć zgięcie patch corda w instalacjach podłogowych.

więcej: O PowerCat 6O okablowaniu strukturalnym od Molex;


Też jesteśmy certyfikowanym instalatorem systemów okablowania strukturalnego od BKT Elektronik, co pozwala skorzystać z 25-letniej gwarancji systemowej przy instalacji pełnego systemu, opartego o rozwiązania BKT. System okablowania BKT zawiera najlepszą w swojej klasie, kompletną ofertę produktów do budowy sieci strukturalnych. Pozwala on na szybkie i efektywne połączenie sieci komunikacyjnych budynków oraz urządzeń w nich pracujących.

Moduł Keystone od BKT.

 

więcej: Katalog okablowania strukturalnego BKTE.