Ferro Backup

Ferro Backup System to profesjonalny, system służący do zabezpieczania danych zarówno dla małych firm jak i dla większych przedsiębiorstw.
FBS zapewnia ochronę danych przechowywanych na urządzeniach opartych o systemy z rodzin Microsoft Windows, Linux czy MacOS.

System działa w architekturze klient – serwer.
Część serwerowa odpowiada za synchronizację kopii zapasowych, a część kliencka tworzy kopię wybranych plików, a następnie przesyła je do serwera archiwizacji. Po przesłaniu wszystkich danych serwer weryfikuje kopię zapasową.

System może jednocześnie obsługiwać wiele urządzeń, przy czym działa w tle, praktycznie niezauważalnie dla pracujących na stacjach użytkowników.

Do największych zalet systemu Ferro Backup System należą:

 • Niskie koszty wdrożenia
  Ferro backup system to bardzo wydajny i zoptymalizowany program. Dzięki temu, że kopie są tworzone po stronie klienta, serwer nie jest obciążany dzięki czemu nie musi odznaczać się przesadną wydajnością, a to pozwala zredukować koszty sprzętu.
 • Szybkość
  Ferro backup system wykorzystuje backup delta i backup różnicowy oraz kompresje po stronie stacji roboczych. Wpływa to na optymalizację i pozwala w krótkim czasie wykonać kopie z wszystkich komputerów w sieci.
 • Bezobsługowość
  Poprawnie skonfigurowanie systemu wyklucza konieczność nadzorowania procesu backup’u. System umożliwia wybór częstotliwości wykonywania kopi, ilości przechowywanych kopii ( automatyczne zwalnianie miejsca ), a nawet szybkość ich wykonywania oraz informuje nas za pośrednictwem wiadomości e-mail o ewentualnych problemach uniemożliwiających dokończenie procesu backup’u

Możliwość backupu:

 • otwartych plików
 • plików zablokowanych przez inne procesy
 • systemu operacyjnego
 • całych dysków/partycji
 • Backup uprawnień i dowiązań symbolicznych
 • Backup maszyn wirtualnych z hosta

W ramach licencji mają państwo zapewnione darmowe aktualizacje w ramach tej samej serii oprogramowania.

Kopie zapasowe wymagają znacznej przestrzeni dyskowej, dlatego zachęcamy do skorzystania z rozwiązań storage Synology (NAS).

NAS czyli Network-Attached Storage to dysk o dużej pojemności podłączony bezpośrednio do sieci LAN. Jest doskonale przystosowany między innymi do wykonywania kopii bezpieczeństwa. Poza tą funkcją oprogramowanie NAS’a umożliwia udostępnianie plików w sieci, doskonale nadaje się do współdzielenia filmów, zdjęć, muzyki, czy dokumentów.

Synnology dzięki wysokiej jakości podzespołów zapewnia szybkość działania i niezawodność.
Łącząc technologię Ferro Backup System z Synology możemy zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa.

Schematy przykładowych wdrożeń:
Kopie bezpieczeństwa do backupu domen
Ferro Backup System współpracując z Storage Synology umożliwia kopiowanie całych serwerów, domen z dużą ilością danych.

Kopie bezpieczeństwa dla biur
FBS jest również idealny do zabezpieczania danych w małych biurach. W tym przypadku wystarczy zwykły dysk do przechowywania danych.
W przypadku nasunięcia się jakichkolwiek pytań, lub zainteresowania wdrożeniem powyższego rozwiązania prosimy o kontakt z nami.