Ferro Backup

Ferro Backup System to profesjonalny, system służący do zabezpieczania danych zarówno dla małych firm jak i dla większych przedsiębiorstw.
FBS zapewnia ochronę danych przechowywanych na urządzeniach opartych o systemy z rodzin Microsoft Windows, Linux czy MacOS.

System działa w architekturze klient – serwer.
Część serwerowa odpowiada za synchronizację kopii zapasowych, a część kliencka tworzy kopię wybranych plików, a następnie przesyła je do serwera archiwizacji. Po przesłaniu wszystkich danych serwer weryfikuje kopię zapasową.

System może jednocześnie obsługiwać wiele urządzeń, przy czym działa w tle, praktycznie niezauważalnie dla pracujących na stacjach użytkowników.

Do największych zalet systemu Ferro Backup System należą:

-Niskie koszty wdrożenia
Ferro backup system to bardzo wydajny i zoptymalizowany program. Dzięki temu, że kopie są tworzone po stronie klienta, serwer nie jest obciążany dzięki czemu nie musi odznaczać się przesadną wydajnością, a to pozwala zredukować koszty sprzętu.

-Szybkość
Ferro backup system wykorzystuje backup delta i backup różnicowy oraz kompresje po stronie stacji roboczych. Wpływa to na optymalizację i pozwala w krótkim czasie wykonać kopie z wszystkich komputerów w sieci.

-Bezobsługowość
Poprawnie skonfigurowanie systemu wyklucza konieczność nadzorowania procesu backup’u. System umożliwia wybór częstotliwości wykonywania kopi, ilości przechowywanych kopii ( automatyczne zwalnianie miejsca ), a nawet szybkość ich wykonywania oraz informuje nas za pośrednictwem wiadomości e-mail o ewentualnych problemach uniemożliwiających dokończenie procesu backup’u

Harmonogram kopi ferro backup system

scr. Przykładowa konfiguracja wykonania kopii zapasowej

-Możliwość backupu:
*otwartych plików
*plików zablokowanych przez inne procesy
*systemu operacyjnego
*całych dysków/partycji
*Backup uprawnień i dowiązań symbolicznych
*Backup maszyn wirtualnych z hosta
W ramach licencji mają państwo zapewnione darmowe aktualizacje w ramach tej samej serii oprogramowania.

Kopie zapasowe wymagają znacznej przestrzeni dyskowej, dlatego zachęcamy do skorzystania z rozwiązań storage Synology ( NAS ).

NAS
czyli Network-Attached Storage to dyży dysk podłączony bezpośrednio do sieci LAN. Jest doskonale przystosowany między innymi do wykonywania kopii bezpieczeństwa. Poza tą funkcją oprogramowanie NAS’a umożliwia udostępnianie plików w sieci, doskonale nadaje się do współdzielenia filmów, zdjęć, muzyki, czy dokumentów.

Dzięki wysokiej jakości podzespołów zapewnia szybkość działania i niezawodność.

Łącząc technologię Ferro Backup System z Synology możemy zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa.

Schematy przykładowych wdrożeń:
kopie bezpieczenstwa do backupu domen

Ferro Backup System współpracując z Storage Synology umożliwia kopiowanie całych serwerów, domen z dużą ilością danych.

kopie bezpieczenstwa dla biur

FBS jest również idealny do zabezpieczania danych w małych biurach. W tym przypadku wystarczy zwykły dysk do przechowywania danych.
W przypadku nasunięcia się jakichkolwiek pytań, lub zainteresowania wdrożeniem powyższego rozwiązania prosimy o kontakt z nami.