Microsoft Office 365

Jest to rozwiązanie aplikacji chmurowych (Software-as-a-service) od firmy Microsoft w formie usługi miesięcznego abonamentu.

Oprogramowanie jakie posiadamy w jednym z przykładowych planów Microsoft 365 to:
1. Word
2. Excel
3. Power Point
4. Outlook
5. Publisher
6. Access

Odpowiednie plany pozwalają nam również na posiadanie w chmurze usług takich jak:
Teams – Komunikator głosowy do prowadzenia rozmów zarówno pomiędzy dwoma osobami jak i wielkich konferencji kilkudziesięciu osób.
Exchange – Serwer pocztowy, pozwala nam to przeniesienie poczty od dotychczasowego dostawcy serwera poczty lub z własnej infrastruktury.
One Drive – każdy użytkownik z licencją otrzymuje 1TB przestrzeni na wszelkiego rodzaju dane.
SharePoint – usługa pozwalająca pracować zespołowo udostępniając odpowiednie pliki, dokumenty, wiadomości oraz inne zasoby pozwalające jednoczesna prace w celu zwiększenia wydajności.

Decydując się na usługi chmurowe od firmy Microsoft zyskujemy elastyczność oraz bezpieczeństwo. Elastyczność ponieważ w miarę rozwoju możemy na bieżąco rozszerzać nasze zasoby bez np. kosztownych inwestycji w serwery aby rozszerzyć przykładowo przestrzeń na dane. Bezpieczeństwo ponieważ to firma Microsoft dba o nasze kopie zapasowe czy też ochronę przed włamaniami.
Usługi chmurowe pozwalają nam również na częściowe zrezygnowanie z potrzeby posiadania sprzętu taki jak serwery czy też macierzy dyskowych dzięki czemu możemy zaoszczędzić na zakupie oraz utrzymaniu takich urządzeń.