Sieci bezprzewodowe

Wysokowydajne sieci Wi-Fi
Firma RATIO korzystając ze światowej klasy narzędzi firmy Ekahau® zapewnia na najwyższym poziomie wykonawstwo przemysłowych sieci bezprzewodowych, a także ich diagnostykę, rozbudowę i rozwiązywanie bieżących problemów.

Z roku na rok zwiększa się liczba zakładów przemysłowych, dla których ciągłe i bezawaryjne działanie sieci bezprzewodowej stanowi jeden z krytycznych czynników funkcjonowania systemu komunikacyjnego firmy. Procesy wytwarzania, składowania oraz transportu materiałów, towarów i produktów w coraz szerszym stopniu wykorzystują sieci Wi-Fi, przy tym realizowane są zwykle w halach przemysłowych, gdzie wpływ działających urządzeń, stalowych konstrukcji, wysokich i niskich temperatur czy zapylenia, to tylko część długiej listy czynników zakłócających właściwe działanie sieci. W wielu wypadkach wadliwe działanie sieci bezprzewodowej oznacza zatrzymanie całego zakładu.

Hale produkcyjne, obiekty wielkopowierzchniowe, magazyny wysokiego składowania, ale także hotele, biurowce i szkoły – wszędzie tam nabiera znaczenia zarówno zoptymalizowane projektowanie jak i profesjonalne wykonanie i utrzymanie sieci Wi-Fi.

Należy zwrócić uwagę, że sieci te nie są inwestycjami typu „wykonaj i zapomnij”. Ilość zmiennych czynników zakłócających sprawia, że w funkcjonowaniu każdej sieci bezprzewodowej okresowo będą pojawiać się problemy z dostępnością. Dlatego szczególnego znaczenia nabiera możliwość zdalnego dostępu i korygowania parametrów poszczególnych urządzeń, tym bardziej, że wiele zakładów korzysta w tym zakresie z usług firm zewnętrznych.

W porównaniu do przestrzeni biurowej, gdzie źródła możliwych zakłóceń są stosunkowo łatwo identyfikowalne (np. instalacje alarmowe, kamery bezprzewodowe, kuchenki mikrofalowe itp.), a ich wpływ niewielki, w przypadku obiektów przemysłowych znajdziemy wiele maszyn i urządzeń generujących sygnały radiowe o częstotliwościach zbliżonych do tych używanych przez Wi-Fi.

Zarówno projektowanie jak i wykonanie sieci bezprzewodowych działających w takich warunkach stanowi duże wyzwanie i wymaga zastosowania specjalistycznych narzędzi.

RATIO – 25 lat doświadczenia
Firma RATIO już od dwudziestu pięciu lat zajmuje się szeroko rozumianą infrastrukturą sieciową, zapewniając sprawną komunikację. Dzięki zebranemu doświadczeniu jest w stanie sprostać najwyższym wymaganiom, jakie stawiają klienci. Wykorzystując narzędzia światowego lidera firmy Ekahau®, w tym Ekahau Sidekick®, projektuje, optymalizuje i utrzymuje sieci Wi-Fi o wysokim poziomie złożoności.

Oferta RATIO obejmuje wszystkie etapy realizacji i utrzymania sieci bezprzewodowych. Już na etapie projektowania instalacji zapewnia audyt i precyzyjne pomiary występujących zakłóceń, co z jednej strony pozwala na znaczne oszczędności poprzez optymalizację niezbędnej ilości punktów dostępu, z drugiej natomiast identyfikuje wszelkie potencjalne zagrożenia i ewentualną konieczność wzmocnienia sygnału w krytycznych lokalizacjach.

Wykwalifikowane ekipy instalacyjne z wieloletnim doświadczeniem zdobytym przy obsłudze wielu bardzo wymagających klientów realizują zadania nie zakłócając normalnej pracy zleceniodawcy.

Także po zakończeniu prac i uruchomieniu sieci Wi-Fi poza standardowym serwisem gwarancyjnym RATIO oferuje usługi stałego nadzoru, okresowej diagnostyki i serwisowania sprzętu, a w razie potrzeby – także rozbudowy sieci.

RATIO – wiarygodny partner
Podążając za najnowszymi i najnowocześniejszymi rozwiązaniami RATIO największą wagę przykłada do rzetelności i wiarygodności w kontaktach z Klientami. Wielu z nich współpracuje z firmą od wielu lat potwierdzając, że te starania są skuteczne.

Od samego początku specjalizujemy się we wszelkich robotach związanych z techniką sieciową. Potrafimy ocenić, zrozumieć i zaspokoić potrzeby komunikacyjne klientów biznesowych i dopasować do nich najbardziej skuteczne i ekonomiczne rozwiązania.

Realizując i obsługując sieci Wi-Fi dla bardzo zróżnicowanych grup Klientów RATIO zdobyło umiejętności i doświadczenie, które pozwalają na podejmowanie się najtrudniejszych zadań, zapewniając zawsze Wireless Fidelity czyli „bezprzewodową dokładność”.